Sejfy antywłamaniowe

sejfy antywłamaniowe to konstrukcje bardzo mocne

Sejfy antywłamaniowe są używane od setek lat do ochrony wszelkiego rodzaju kosztowności, w tym gotówki, biżuterii, dzieł sztuki i innych cennych przedmiotów. Sejfy służą również do ochrony tajnych receptur, wynalazków i innych rodzajów informacji wrażliwych lub niejawnych. Większość firm, sklepów detalicznych i wielu prywatnych rezydencji ma co najmniej jeden sejf. Choć sejfy są powszechne, narosło na ich temat wiele błędnych przekonań. W tym artykule postaramy się rozwiać te błędne przekonania i przedstawić podstawowe wskazówki dotyczące wyboru sejfu dla Twojej firmy.

Sejfy antywłamaniowe i ognioodporne – różnice

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że istnieją dwie ogólne kategorie sejfów: sejfy antywłamaniowe i sejfy przeciwpożarowe. Jak można się spodziewać, sejfy antywłamaniowe mają za zadanie zapewnić ochronę przed włamaniem, natomiast sejfy przeciwpożarowe mają za zadanie zapewnić ochronę przed ogniem. Niestety, rzeczy potrzebne do zapewnienia ochrony przed włamaniem niekoniecznie są tymi samymi rzeczami, które są potrzebne do ochrony przed ogniem, dlatego sejfy są zwykle projektowane tak, aby zapewniały ochronę przed jednym lub drugim, ale nie obydwoma.

Chociaż niektóre sejfy antywłamaniowe zapewniają ograniczony stopień ochrony przed ogniem, a niektóre sejfy przeciwpożarowe zapewniają ograniczoną odporność na włamanie, zazwyczaj potrzebny jest wyspecjalizowany sejf jednego lub drugiego typu, aby zapewnić najlepszą ochronę przed ogniem lub włamaniem.

Sejfy antywłamaniowe

Sejfy antywłamaniowe mają za zadanie zapewnić ochronę przed włamaniem. Włamywacze używają różnych narzędzi do włamywania się do sejfów, w tym zwykłych narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, palników do cięcia, środków chemicznych i materiałów wybuchowych. Sejf antywłamaniowy można zaprojektować tak, aby był odporny na każdy z tych rodzajów ataków, ale w celu ochrony przed każdym rodzajem zagrożenia należy zastosować określone materiały i techniki konstrukcyjne.

sejfy antywłamaniowe kryją niejedne skarby w domu

Warto pamiętać, że żaden sejf nie jest zabezpieczony przed włamaniem – każdy sejf da się otworzyć, jeśli włamywacz ma odpowiednie narzędzia, odpowiednie umiejętności i odpowiednią ilość czasu. Zadaniem sejfu jest zapobieganie włamaniom, zapobieganie kradzieżom dokonywanym przez niewykwalifikowanych złodziei i opóźnianie działania wprawnego włamywacza. W połączeniu z innymi środkami bezpieczeństwa, takimi jak systemy sygnalizacji włamania, sejf może zapewnić opóźnienie, które zwiększa ryzyko, że włamywacz zostanie zatrzymany lub ucieknie z obiektu przed zakończeniem włamania.

Sejfy antywłamaniowe są klasyfikowane na podstawie rodzaju narzędzi antywłamaniowych, przed którymi są zaprojektowane, oraz czasu, jakiego włamywacz korzystający z tych narzędzi potrzebuje na przedostanie się do sejfu. Im więcej rodzajów narzędzi jest odpornych na działanie sejfu i im dłużej trwa jego penetracja, tym lepsza ochrona.

Jeśli potrzebujesz sejfu zapewniającego ochronę zarówno przed włamaniem, jak i ogniem, wybierz sejf antywłamaniowy z certyfikatem , który ma dodatkową powłokę ognioodporną. Wybierając tę ​​opcję, najpierw upewnij się, że sejf posiada wymaganą klasę antywłamaniową , a następnie określ poziom ochrony przeciwpożarowej, jaką sejf zapewnia. Sejfy w tej kategorii są trudniejsze do znalezienia i generalnie dostępne jedynie u większych producentów sejfów.